Oduvijek vjerujem da se ljubav može dogoditi i roditi u svim okolnostima. Novo vrijeme, internet i društvene mreže donijeli su jedan sasvim drukčiji način upoznavanja i zbližavanja ljudi. Nama koji smo navikli izlaziti van, živjeli bez mobitela, samo s fiksnim telefonima, život je bio drukčiji.
No, imam nekoliko primjera iz svoje blizine kako su se ljudi našli na Facebooku, upoznali i ostvarili vezu, zajednički život i brak.

Tako da društvene mreže svakako treba uzeti u obzir kod izbora partnera.

No, problem se događa kad se osobe „zaljube“ putem interneta u osobu koju nikad nisu vidjele! Kako znaju da je slika kojom se osoba predstavlja stvarna? Kako znaju da je istina sve što im ta osoba piše? I na kraju – u što su se oni zaljubili? Stvarnu osobu ili privid?
Nedavno je na portalima objavljen članak kako je jedna žena iz Hrvatske prevarena za pola milijuna kuna jer je slala novac nekom tipu u Veliku Britaniju koga nikad nije upoznala!

Jesu li žene previše naivne ili samo željne ljubavi?

Totalno je naivno slati novac (pogotovo tolike novce) nekome koga ne poznaješ.
I malo je čudno „zaljubiti se“ u nekoga koga nikad u životu nisi vidio.

Imala sam i nekoliko susreta sa ženama koje su se tako „zaljubile“. Jedna mi je prišla nakon promocije knjige i pitala me što mislim o tome da se seli u SAD sa dvoje djece nepoznatom muškarcu kojega voli. Malo sam zastala i rekla: „Gospođo, prvo nije u redu odvesti djecu tako daleko od oca, bez obzira što ste razvedeni. Osim toga, kamo i kome vi idete? Tip može biti serijski ubojica, trgovac robljem i tko zna što još. Vi ga znate samo preko interneta i spremni ste pretumbati život sebi, djeci, bivšem mužu!“ Naravno, nije joj se svidjelo što sam rekla!

Postoje neka pravila u toj manipulaciji usamljenih žena svih generacija, a ja ću ispričati svoje iskustvo. Najprije ti pošalje zahtjev za prijateljstvom neki američki vojnik. Kako ja u pravilu nemam neke dodirne točke s vojskom ni dotičnim tipom, ignoriram poziv za prijateljstvom. Kad ne reagiraš na to, stiže sljedeći zahtjevi istog tipa s djetetom u naručju. On je (naravno) udovac i nježan tip koji voli djecu. Preskočim ja i ovaj poziv i blokiram tipa.

Nakon toga stiže zahtjev za prijateljstvom od američkog marinca, a udovac i on na slici s dvoje djece. Odbijem i blokiram ga. Poslije toga prijateljstvo mi traži američki pilot – pogađate udovac s jednim ili dvoje djece. Blokiram i njega kad za par dana stiže zahtjev od jedne zgodne starlete u bikiniju i pitanje: „Jeste li možda zainteresirani za žene?“ Smijeh!

Ovo sam napisala da naivni shvate šemu kako prevaranti kreću u akciju.

Možete se vi zezati s njima ako vam je do toga, ali novac ne šaljite – NIKOME! Imate li viška, samo se osvrnite oko sebe, ima obitelji u teškoj materijalnoj situaciji, staraca, dječjih domova, pučkih kuhinja, skloništa za životinje. Neće biti teško naći osobe za donaciju. Ali ne dijelite novac prevarantima kojima je posao da izvuku novce lakovjernim osobama.

Nedavno sam gledala jedan odličan francuski triler gdje se pet priča isprepleće u jednu, a radnja jednog dijela događa se u Africi gdje dječaci od 14-15 godina u praznoj prostoriji s madracima na podu i laptopima u krilu šalju zahtjeve za prijateljstvom, dopisuju se s muškarcima i ženama s lažnim slikama i uvlače ih u svoju mrežu da bi potom tražili novac. Malo po malo, pa do pola milijuna kuna!

Prirodno je tražiti i željeti ljubav, ali polako i pametno. Ako je taj netko koga ste upoznali na društvenim mrežama stvarno zainteresiran za vas, potrudit će se doći i upoznati vas, bez obzira na udaljenost i probleme s koronom!